SAĞLIK HİZMETLERİ


Kuruluşumuzda kanser, alzheimer, demans, felç, parkinson, MS, böbrek yetmezliği, obezite gibi hastalıklar nedeniyle sürekli bakım ve gözetim hizmeti alması gereken bireyler dışında ameliyat sonrası bakım, yatağa bağımlı bireyler ile ruhsal rahatsızlığı bulunan ihtiyaç sahiplerine de bakım ve sağlık hizmeti sunmaktayız. Ayrıca terminal dönem ve palyatif bakım hizmeti almak ihtiyacı olan sakinlerimiz için yoğun bakım hizmeti verilen odalarımız da mevcuttur.

Hasta başı oksijen sistemi, hasta yatağı, aspirasyon makinası, havalı yatak ve basit tıbbi müdahaleler için gerekli cihazlarla, tıbbi malzeme alt yapısı bulunan kuruluşumuzda uzman hekimlerimler ile yardımcı sağlık personellerimiz 24 saat hizmet vermektedir Özel Yonca Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi, Konuklarımızın ihtiyaç duyulduğu takdirde kolayca ulaştırılabileceği, biri kuruluşumuza 100 metre mesafede olmak üzere, çevresindeki 10 km kare alan içerisinde; 7 özel hastane, 1 devlet hastanesi, 2 diyaliz merkezi bulunmaktadır.  

Alanında deneyimli dahiliye uzmanı , sosyal hizmet uzmanı, hemşire, fizyoterapist, psikiyatri uzmanı, nöroloji uzmanı ve yaşlı bakım teknikerlerinden oluşan personel  kadromuz  özenle seçilerek istihdam edilmiştir.

Doktor muayenesi neticesinde alınan talimatlarla serum, sonda, lavman, enjeksiyon, pansuman, nazogastrik sonda, pag bakımı, katater pansumanı, kolostomi ve sistostomi pansumanı ve bakımı, kas erimesini engelleyici yatak egzersizleri gibi uygulamalar tıp etik kuralları çerçevesinde misafir ve ailelerine bilgi verilmek suretiyle yapılmaktadır.

Sakinlerimiz düzenli kan tahlilleri, ateş, nabız, tansiyon, oksijen takibi  ve yerinde doktor kontrolleri ile genel sağlık takibine alınarak olası hastalıklar başlangıç aşamasında tespit edilip mümkün olduğu takdirde kuruluş imkanları ölçüsünde tedavi edilmektedir. Böylelikle hastane ve hastalık sürecinin yaşlı üzerindeki olumsuz etkileri olabildiğince engellenmektedir.


WHATSAPP
HEMEN ARA