Hakkımızda


Özel Yonca Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi sektörde 16 yıllık tecrübemizden yola çıkarak 55 yaş ve üstü bireylere profesyonel sağlık, bakım ve yaşlı hizmetlerini insan onuruna yakışır ve erişilebilirliği yüksek ekonomik sınırlar çerçevesinde sunmayı hedeflemektedir.

Tefrişat ve alt yapısı ile hizmet odağında bulunan misafirlerimizin güvenli ve konforlu bir yaşam sürmesi amacıyla tesis edilen kuruluşumuz 52 kapasite ile Beylikdüzü İlçemizin Kavaklı Mahallesinde hizmet vermektedir. 1700 metrekare kapalı alanı bulunan 7 katlı binamızda  sakinlerimizin bakım, sağlık ve sürekli, gündüzlü (yaşlı kreşi) yada geçici süreli konaklama hizmeti alması sağlanmaktadır. Odalarımız tek, iki ve üç kişilik olarak isteğe bağlı tahsis edilmektedir. Her bir odamız aydınlık, ferah ve havadardır. Sakinlerimizin güvenilir ve rahat mobilizasyonunun sağlanabilmesi için asansör ve tutamak gibi erişilebilirlik standartları mevzuata uygun olarak sağlanmıştır. Huzurevimizin peyzaj ve bakımı sürekli yenilenen butik bir oturma bahçesi mevcut olup, ayrıca sağlık durumu uygun sakinlerimiz için hobi bahçeleri tertip edilmiştir. 

Hasta başı oksijen sistemi, hasta yatağı, aspirasyon makinası,monitör, havalı yatak ve basit tıbbi müdahaleler için gerekli cihazlar ile tıbbi malzeme alt yapısı bulunan kuruluşumuzda uzman hekimler ile yardımcı sağlık personellerimiz 24 saat hizmet vermektedir.  Özel Yonca Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi çevresindeki 10 km kare alan içerisinde;  biri kuruluşumuza 100 metre mesafede olmak üzere, ihtiyaç duyulması halinde konuklarımızın kolayca ulaştırılabilileceği,  7 özel, 1 devlet hastanesi, 2 diyaliz merkezi bulunmaktadır.

Kuruluşumuz,  kıymetli konuklarımızın yakınları ile sosyal iletişiminin sağlanabilmesi amacıyla toplu taşıma ve özel araç ile kolayca ulaşılabilecek lokasyonda konumlandırılmıştır.

Kuruluşumuz çeşitli hastalıklar nedeniyle fiziksel,sosyal, psikolojik ve mental anlamda kısıtlı sakinlerimiz için bakımevi bölümü ve her ne kadar yaş almak nedeniyle yaşam kalitesinde azalma olsa da genel itibariyle hafif yada orta düzeyde destekle yaşamını idame ettirebilecek düzeyde sakinlerimiz için huzurevi bölümü olarak iki ayrı kısımdan oluşmaktadır. Belirtilen ayrımla düzenlenen bölümlerimizde kalan sakinlerimizin psikolojik ve sosyal adaptasyonu kolaylaştırıldığı gibi olası rahatsızlık riskleri oluşmadan engellenmektedir. Oda arkadaşı seçiminde olabildiğince benzer yapıdaki bireylerin bir arada konaklaması sağlanmakta böylece sakinlerimizin yaşam doyumunun ve sosyal yaşama katılımının  yüksek tutulması hedeflenmektedir. Tüm bu hizmetlerle beraber akşam aileleri ile kalmak isteyen sakinlerimiz gündüzlü bakım hizmeti ( yaşlı kreşi) hizmeti de alabilmektedir.

Sakinlerimizin mevcut durumlarıyla ihtiyaç duydukları profesyonel bakım ve sağlık hizmetlerine erişiminin sağlanması için alanında deneyimli dahiliye uzmanı ,pratisyen hekim, sosyal hizmet uzmanı, hemşire, fizyoterapist, psikiyatri uzmanı, nöroloji uzmanı ve yaşlı bakım teknikerlerinden oluşan personel  kadromuz  özenle seçilerek istihdam edilmiştir.

Özel diyetisyen ve doktor kontrolünde oluşturulan yemek menümüz kalori hesabı yapılarak, ileri yaşta sağlık sorunları bulunan bireylere hizmet vermenin sorumluluğuyla yeterli çeşit ve kalitede hazırlanıp, hijyen kuralları çerçevesinde servis edilmektedir. Beslenme güçlüğü bulunan sakinlerimiz için mama, püre, glutamin gibi takviye gıdalar doktor ve diyetisyen tavsiyesi ile uygulanabilmektedir. Peg ve Ng kullanan hastalarımızın bakımı için personelimizin mesleki bilgi ve donanımları sürekli hizmet içi eğitimlerle pekiştirilmekte, personelin rutin çalışmaları 24 saat esasıyla uzman personellerimiz tarafından denetlenmektedir. 

Kuruluşumuzda kanser, alzheimer, demans, felç, parkinson, MS, böbrek yetmezliği, obezite gibi hastalıklar nedeniyle sürekli bakım ve gözetim hizmeti alması gereken bireylere, bununla beraber ameliyat sonrası bakım, yatağa bağımlı bireyler ile ruhsal rahatsızlığı bulunan ihtiyaç sahiplerine de bakım ve sağlık hizmeti sunmaktayız. Ayrıca terminal dönem ve palyatif bakım hizmeti almak ihtiyacı olan sakinlerimiz için yoğun bakım hizmetleri verilen odalarımız da mevcuttur.

Doktor muayenesi neticesinde alınan talimatlarla serum, sonda, lavman, enjeksiyon, pansuman, nazogastrik sonda, pag bakımı, katater pansumanı, kolostomi, trakeostomi ve sistostomi pansumanı ve bakımı, kas erimesini engelleyici yatak egzersizleri gibi uygulamalar tıp etik kuralları çerçevesinde misafir ve ailelerine bilgi verilmek suretiyle yapılmaktadır.

Sakinlerimiz düzenli kan tahlilleri, ateş, nabız, tansiyon, oksijen takibi  ve yerinde doktor kontrolleri ile genel sağlık takibine alınarak olası hastalıklar başlangıç aşamasında tespit edilip mümkün olduğu takdirde kuruluş imkanları ölçüsünde tedavi edilmektedir. Böylelikle hastane ve hastalık sürecinin misafirlerimiz üzerindeki olumsuz etkileri olabildiğince engellenmektedir.

Bakım hizmetleri çerçevesinde 24 saatlik yaşam döngüsünde ihtiyaç duyulan temizlik, özbakım, pozisyon, su takibi,bez değişimi, psikolojik ve sosyal rehabilitasyon, beslenme ve kişinin ihtiyaç duyduğu tüm dış destek personellerimiz eliyle sağlanmaktadır. Hizmetin kontrol ve şeffaflığının sağlanması amaçlarıyla sakin yakınlarımıza 24 saat kamera yayını verilmektedir.

Sakinlerimizin mevcut potansiyelleri dahilinde sosyal hayata katılımlarının sağlanması ve toplumsal bağlarının güçlendirilmesi için meslek elemanları rehberliğinde sosyal, sanatsal aktiviteler, oyunlar ve geziler düzenlenmektedir. Ayrıca sivil toplum kuruluşları ve gönüllüler ile ortak çalışmalar yapılmaktadır. Belediye, valilik ve kaymakamlık kurum ve kuruluşlarından destek alınmaktadır.

 


WHATSAPP
HEMEN ARA